گدا خونه

 
حضرت محسن"ع" اولین فرزند شهید امیرالمومنین"ع"
نویسنده : حسام - ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۱۳
 

امام صادق"ع":

خدای عزوجل در شب معراج پس از آنکه به مصیبتهای فاطمه"س" و کتک خوردن در حال بارداری و سقط جنین و علت شهادت آن بانو اشاره می کند، به پیامبرش می فرماید: اولین جنایتی که در دادگاه عدل قیامت بررسی می گردد، کشته شدن محسن فرزند علی"ع" است.


امیرالمومنین"ع":

برای فرزندان خود پیش از ولادت نامی برگزینید. اگر از شما فرزندی سقط گردید و نامی برای او ننهاده باشید روز قامت بر شما اعتراض کرده و می گوید: پدر چرا برای من نامی نگذاشتی؟ و پیامبر خدا نام محسن را قبل از ولادتش انتخاب نمود.


شیخ صدوق:

پیامبر"ص" فرمودند: ای علی تو را گنجی در بهشت است که مالک همه ی آن باشی.

برخی از بزرگان ما بر این باورند که منظور از این گنج، فرزند آن حضرت، محسن"ع" است.


امیرالمومنین"ع":

محسن نزد جدش رسول خدا"ص" رفته و به او شکایت خواهد نمود.

در عالم أظله که در چهره ی نور، طرف راست عرش بودیم، پیامبر رخداد امروز را به محسن و من و فاطمه و حسن و حسین"ع" خبر داد.


امام صادق"ع":

هنگامی که امام زمان"عج" ظهور نموده و به شهر مدینه آید جنازه ی عمر و قنفذ را از قبر بیرون کشیده و به فرمان الهی آنان را زنده خواهد کرد. او پیش از قصاص آنان جنایتهایی را که مرتکب شده اند یادآور خواهد شد. از آن جمله: به آتش کشیدن خانه ی امیرالمومنین"ع" به منظور سوزاندن آن عزیزان و نیز زدن تازیانه بر دستان فاطمه"س" و ضربه ای که محسن"ع" را ساقط کرد.

و روشن مباد آن چشم که هنگام ذکر این واقعه نگرید.


امام صادق"ع":

هیچ روزی مانند ان روز نخواهد شد که مصیبتهای کربلا روی داد. اگرچه روز سقیفه و آن روز که خانه ی امیرالمومنین"ع" و فاطمه"س" را آتش زدند... و شهادت محسن"ع" عظیم تر و ناگوارتر و تلخ تر است.


امام صادق"ع":

آنگاه که قیامت برپا می شود منادی از عرش از سوی پروردگار به پیامبر"ص"  خطاب می کند:... نیکو جنینی است جنین تو که او محسن"ع" است.
 
comment نظرات ()