گدا خونه

 
دعای قبل از خواب
نویسنده : حسام - ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٩
 

محدث فیض در خلاصه الاذکار نقل کرده که از حضرت زهرا(س) روایت شده که شبی حضرت رسول(ص) بر من وارد شد در وقتی که رختخواب خود را پهن کرده و مهیای خوابیدن بودم.

فرمود: ای فاطمه! مخواب مگر آنگاه که این چهار عمل را انجام داده باشی. اولا یک ختم قرآن بخوان و بخواب و دیگر یک حج و یک حج عمره بجای آور و بخواب سوم آن که همه مومنین را از خود راضی گردان و چهارم آن که من و همه انبیاء را شفیعان خود قرار دهی.
پیغمبر اکرم(ص) فرمود: عزیزم! خدای تعالی روی لطفی که به پدر تو و تو دارد این دستور را بقدری سهل و آسان قرار داد که شما و شیعیان عمل نمایید و اجر و مزد بسیاری برای شما خواهد بود. هرگاه سوره "قل هوالله احد..." را سه مرتبه بخوانی ثواب یک ختم قرآن خواهی برد و هر گاه تسبیحات اربعه را بگویی صواب حج و عمره برده ای و هرگاه طلب مغفرت جهت اموات نمایی همه آنها از تو خشنود می گردند و هرگاه بر من و سایر انبیاء صلوات فرستی همه آنها شفیعان تو خواهند بود. به این قسم: "اللهم صل علی محمد و آل محمد اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین"
(به نقل از کتاب داروخانه معنوی - رضا جاهد)

تاکید پیامبر(ص) به گرفتن وضو قبل از خواب
پیامبر(ص) میفرمایند:
1. «کسی که با وضو بخوابد، گویا شب تا صبح بیدار (و به عبادت مشغول بوده) است.» (وسائل الشیعه، ج 1، ص 266)
2. «کسی که با وضو بخوابد، بسترش تا صبح مسجد و خوابش نماز او است و اگر کسی بدون وضو بخوابد، تا صبح مانند مرداری است که بسترش قبرش است.» (مستدرک الوسائل، ج 1 ، ص 42)


 
comment نظرات ()