سیب


جوانی مشغول آبیاری مزرعه خود بود که به ناگاه سیبی  دید که در آب روان است  برداشته و خورد اما پشیمان شد راه آمدن آب راگرفت و رفت تاببیند این سیب از باغ چه کسی است تا ازاو حلالیت بطلبد .

به باغی  رسید  نزد باغبان رفت و حلالیت خواست . او گفت :‌این باغ مال من و برادرم است من سهم  خود را حلال کردم  ولی برادرم در نجف ساکن است باید از خودش حلالیت بگیری .

محمد راهی نجف شد تا هم  زیارت کند و هم حلالیت بگیرد درنجف نزد صاحب سیب رفت ولی او حلال کردن را مشروط به ازدواج با دخترش که می گفت کر و کور و شل و لال است نمود .

محمد هم که میخواست هر جور شده  حلالیت بگیرد تن به این ازدواج داد و ...  اماوقتی عروس  به خانه آمد  دخترخوش جمال و سالمی را مشاهده نمود که همسرش شده است  .

عروس مطالب پدر را اینگونه تعبیر کرد : مراد  از کری نشنیدن حرف های نادرست ، منظور ازکوری ندیدن نامحرمان ، مقصود از شل بودن نرفتن به جاهای ناباب و و منظور از لال بودن اجتناب از غیبت و سخن های حرام است .

 این شخص کسی نبود مگر پدر مقدس اردبیلی و مقدس اردبیلی  حاصل این ازدواج و فرزند پدری است که درراه کسب روزی حلال ، حتی به خاطر نصف  سیب آن همه سختی را تحمل کرد و مادرش این چنین با فضیلت و دارای کمالات اخلاقی بود

/ 9 نظر / 30 بازدید
هادی

با سلام .سایت خوبی دارید ولی چرا از تبلیغات برای کسب درآمد بیشتر در سایت خود استفاده نمی کنید با هر کیلیک بیننده سایت شما بر روی تبلیغات ما 800 ریال به شما پورسانت داده میشود .و هر ماه از جوایز سایت بهره مند شوید. فرست طلایی را از دست ندهید .یه قانون ساده وجود داره که عبارت است از :هر چقدر تلاش کنی بیشتر پول دریافت میکنی .امتحانش بی مجانیه پس زود تر ثبته نام کن تا از دستت نرفته .فقط کافی در سایت زیر ثبته نام کنی http://www.oxinads.com/?a=27391

شیعه ی علی

[گل]الهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل] [گل]سلام [گل] [گل]با عشق تو مالک بهشتیم حسین [گل] [گل]اندر ره تو زسر گذشتیم حسین[گل] [گل]تقلید ز زینب تو کردیم و زعشق[گل] [گل]بر روی قلب نوشتیم حسین[گل] [گل]از مطالب بسيار زيباتون ممنون .ما را فراموش نکنيد. اميدوارم موفق باشيد . [گل] [گل]با مطلب حکمتهای نهج البلاغه بروزم.[گل] [گل]من روزهاي شنبه ، دوشنبه و چهار شنبه تا ساعت 8 صبح بروز ميشم خوشحال ميشم پيشم بياييد . [گل] [گل]به اميد ظهور امام زمان(عج) [گل] [بدرود]

سپیدار

سلام وبلاگتون جالبه امیدوارم همیشه موفق باشید. [گل][گل]

آتریسا

و سیبی که نچید و چنین شد... ما که چیدیم چه شود!

عبدالله حقدوست

×××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××× ××××××××××××××××× با سلام خدمت دوستان عزيز و گرامي؛ ایام شهادت و حزن و اندوه را به شما دوستان عزیز تسلیت عرض می‌کنم. با 4 مطلب جديد؛ ««شهادت پیامبر(ص) یا ارتحال و وفات؟!!!»»[گل] و ««شهادت ‌پیامبر و دو نور دیده‌اش تسلیت‌باد»»[گل] و ««پنج کار بسیار مهم»»[گل] و ««تغییر منوی بوت در رجیستری»»[گل] در خدمت شما عزیزان هستم. منتظر حضور سبز شما هستم. ×××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××

بلند آشیان

سلام. وبلاگ جالب و پر باری داری . سرکی به کنار و گوشه وبلاگ کشیدم و لذت بردم اگه دوست داشتی به به وبلاگ من هم سری بزن و اگه باز دوست داشتی تبادل لینک کنیم.

آذر

سلام وب جالب و پرباری داری امیدوارم موفق باشید

توکلے

باسلام وخستہ نباشیداماحیف است چرا کہ بعضےاز مطالبتون بدون سندبود.