حضرت محسن"ع" اولین فرزند شهید امیرالمومنین"ع"

امام صادق"ع":

خدای عزوجل در شب معراج پس از آنکه به مصیبتهای فاطمه"س" و کتک خوردن در حال بارداری و سقط جنین و علت شهادت آن بانو اشاره می کند، به پیامبرش می فرماید: اولین جنایتی که در دادگاه عدل قیامت بررسی می گردد، کشته شدن محسن فرزند علی"ع" است.


امیرالمومنین"ع":

برای فرزندان خود پیش از ولادت نامی برگزینید. اگر از شما فرزندی سقط گردید و نامی برای او ننهاده باشید روز قامت بر شما اعتراض کرده و می گوید: پدر چرا برای من نامی نگذاشتی؟ و پیامبر خدا نام محسن را قبل از ولادتش انتخاب نمود.


شیخ صدوق:

پیامبر"ص" فرمودند: ای علی تو را گنجی در بهشت است که مالک همه ی آن باشی.

برخی از بزرگان ما بر این باورند که منظور از این گنج، فرزند آن حضرت، محسن"ع" است.


امیرالمومنین"ع":

محسن نزد جدش رسول خدا"ص" رفته و به او شکایت خواهد نمود.

در عالم أظله که در چهره ی نور، طرف راست عرش بودیم، پیامبر رخداد امروز را به محسن و من و فاطمه و حسن و حسین"ع" خبر داد.


امام صادق"ع":

هنگامی که امام زمان"عج" ظهور نموده و به شهر مدینه آید جنازه ی عمر و قنفذ را از قبر بیرون کشیده و به فرمان الهی آنان را زنده خواهد کرد. او پیش از قصاص آنان جنایتهایی را که مرتکب شده اند یادآور خواهد شد. از آن جمله: به آتش کشیدن خانه ی امیرالمومنین"ع" به منظور سوزاندن آن عزیزان و نیز زدن تازیانه بر دستان فاطمه"س" و ضربه ای که محسن"ع" را ساقط کرد.

و روشن مباد آن چشم که هنگام ذکر این واقعه نگرید.


امام صادق"ع":

هیچ روزی مانند ان روز نخواهد شد که مصیبتهای کربلا روی داد. اگرچه روز سقیفه و آن روز که خانه ی امیرالمومنین"ع" و فاطمه"س" را آتش زدند... و شهادت محسن"ع" عظیم تر و ناگوارتر و تلخ تر است.


امام صادق"ع":

آنگاه که قیامت برپا می شود منادی از عرش از سوی پروردگار به پیامبر"ص"  خطاب می کند:... نیکو جنینی است جنین تو که او محسن"ع" است./ 6 نظر / 40 بازدید
امید(پراکنده گو)

سلام در مورد حدیث دوم یه سوال چرا در مورد حسنین(ع)بعد از تولد پیامبر نامگذاری کردند بعضی وقتا تفسیر احادیث یه کم سخته ..نه؟

شیعه ی علی

[گل]الهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل] [گل]سلام [گل] [گل]درد عشقی کشیده ام که مپرس [گل] [گل]زهر هجری چشیده ام که مپرس[گل] [گل]گشته ام در جهان و آخر کار[گل] [گل]دلبری برگزیده ام که مپرس[گل] [گل]از مطالب بسيار زيباتون ممنون .ما را فراموش نکنيد. اگه ممکنه لوگوي من را در وبلاگتون بگذاريد.اميدوارم موفق باشيد.[گل] [گل]با نرم افزار حدید حروف ابجد برزم حتما دانلود کنید پشیمون نمیشید.[گل] [گل]من روزهاي شنبه ، دوشنبه و چهار شنبه تا ساعت 8 صبح بروز ميشم خوشحال ميشم پيشم بياييد . [گل] [گل]به اميد ظهور امام زمان(عج) [گل] [بدرود]

عباس

باسلام و تحییات الهی: اگه تونستی در مورد حضرت محسن(علیه السلام)بیشتر مطلب بنویس و یه نکته اونم اینه که انشاالله سعی کن (علیه السلام) ها رو کامل بنویسی. یا علی مدد.

ن.غ

بسمه تعالی با سلام با اجازه مطالبی از وبلاگتان را با نام وبلاگتان در وبلاگم استفاده نمودم با تشکر

ن.غ

بسمه تعالی با سلام با اجازه مطالبی از وبلاگتان را با نام وبلاگتان در وبلاگم استفاده نمودم با تشکر